CopyCamp, czyli o tym jak ciekawie mówić o prawie autorskim

Dziś będzie krótko, bo o inicjatywach, które bronią się same, nie ma sensu pisać elaboratów – je trzeba po prostu wspierać. Do takich inicjatyw, zapewniam Was, należy CopyCamp.

CopyCamp to międzynarodowa, odbywająca się w Polsce konferencja poświęcona własności intelektualnej (w szczególności prawu autorskiemu i prawom pokrewnym). Uświęcona już trzyletnią tradycją konferencja przyciąga ludzi z różnych środowisk, którzy chcą porozmawiać o roli jaką prawo autorskie odgrywa w dzisiejszym świecie.Wyrażenie klucz to: ,,ludzie z różnych środowisk”. Muzycy, informatycy, teatrolodzy, aktorzy, animatorzy kultury i sportu, blogerzy, fryzjerzy, pisarze, piosenkarze, poeci, parlamentarzyści, przedstawiciele organizacji zbiorowego zarządzania, w końcu również prawnicy – wszyscy wymienieni i wielu innych oferują unikatową wymianę doświadczeń. Unikatową z każdej perspektywy! Dla mnie, jako dla prawnika, szalenie interesujące wydają się spostrzeżenia Michała Wiśniewskiego na temat jego doświadczeń z prawem autorskim, czy Jacka Zadrożnego, który od wielu lat zajmuje się dostępnością informacji dla osób niepełnosprawnych. Również wystąpienia Simona Morrisona, Jarosława Góry oraz Piotra Waglowskiego zapowiadają się bardzo interesująco. To tylko przykładowe postaci, które pojawią się na CopyCamp 2014 6 oraz 7 listopada, czyli już jutro i pojutrze.

Wobec tak ciekawego grona mówców, nawet przez chwilę nie żałowałem, że spóźniłem się z przesłaniem propozycji swojego wystąpienia- prowadząc zajęcia, chcąc nie chcąc, musiałbym zrezygnować z którejś z ciekawych prelekcji. CopyCamp z pewnością nie jest konferencją dla każdego. Jeśli jednak w swojej pracy spotykasz się z prawem autorskim, świadomie korzystasz z dóbr kultury, interesujesz się zmianami zachodzącymi we współczesnym świecie, ta konferencja powinna być dla Ciebie obowiązkowym punktem.

Na koniec dwa zdania (a może nawet trzy) o organizatorach. CopyCamp to inicjatywa od początku do końca stworzona przez Fundację Nowoczesna Polska. Ogrom pracy i zaangażowania włożony przez ludzi FNP doskonale przekłada się na jakość konferencji. CopyCamp nie jest oczywiście jedynym projektem Fundacji, jednak z powodzeniem można określić go mianem jednego z najbardziej udanych i potrzebnych przedsięwzięć. Fundacja Nowoczesna Polska zawiesiła wysoko poprzeczkę, a zdaje się, że i w tym roku skoczy jeszcze wyżej.

Mam nadzieję, że widzimy się jutro i pojutrze.
Trwa ładowanie komentarzy...